fbpx
info@bilimakademikoleji.com
0850 532 66 18
0555 061 28 26

Eğitim Felsefemiz

Bilim Akademi Koleji > Eğitim Felsefemiz
Logo

2018 – 2019 öğretim yılında açılan Özel Bilim Akademi Anadolu Lisesi, Türk millî eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda seçkin bir eğitim ve öğretim kurumu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Okulumuz, geçmişinden aldığı değerler ve birikim ile çağdaş eğitimi kaynaştırmayı ilke edinmiştir. Her bireyi kendi içinde bir deha olarak kabul ederek onları zihinsel, fiziksel, sosyolojik ve psikolojik olarak geliştirip her öğrenciden mükemmel insanı çıkarmayı hedeflemiştir.

Okulumuz, eğitimi; birey ile birlikte eğitimcinin, eğitimci ile birlikte metodun, metot ile birlikte imkânın bir araya geldiği uzun bir süreç olarak görmektedir. Bireye verdiği değeri vurgulamak için beton bloklar arasında bir bina yerine ormanlar içinde bir okul ile yola çıkmıştır. Eğitimdeki iddiasını kanıtlamak için rekabetten uzak bir bölge yerine eğitimin merkez üssü kabul edilen Çekmeköy’ü tercih etmiştir.

Eğitimdeki hedeflerine dikkat çekmek için TYT ile yetinmeyip PİSA ve diğer uluslararası sınavlara hazırlanmayı seçmiştir. Yabancı Dil eğitimindeki farklılığını göstermek için FUTURE ACADEMY’yi geliştirmiştir.

Bilim Akademi Koleji bugünün kazanımlarıyla geleceğin inşa edilmesi için bütün dünyanın ortak değeri olan “kodlama ve yazılım dili”ni öğretmeyi öncelikli hedef olarak belirlemiştir. İnsanlığın evrensel iletişim dili müziğin önemine vurgu yaparak müzik alanında uzman bir kadro ile yola çıkmıştır.

Kısacası Bilim Akademi Koleji; dili ile farkındalık oluşturan, yeteneklerini keşfederek kendini geliştiren ve bilgiyi bilmekle yetinmeyip bilgiden bilgi üretmenin yollarını öğrenmiş bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.